БалканДописници Свет

Нов протест на грчката Федерација на вработени во државните болници против задолжителната вакцинација

Федерација на вработени во државните болници во Грција, со нов петчасовен прекин со работата и собири во Атина и Солун, уште еднаш протестира против задолжителната вакцинација на здравствените работници, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close