0_Web_Насловна-слајдерБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Нов земјотрес на Крит – дел од жителите ноќта ја поминаа на отворено

Дел од жителите на неколку општини во југоисточниот дел на грчкиот остров Крит, ноќта ја поминаа на отворено по вчерашниот силен земјотрес со интензитет од 5,8 степени, додека пак утрово беше регистриран уште еден потрес од 5,3 степени, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close