СветСвет.Слајдер

Нов Зеланд постепено ќе ги укинува строгите карантински мерки за патниците

Властите на Нов Зеланд денеска најавија дека постепено ќе ги намалува карантинските мерки на граница, што е меѓу најстрогите во светот. Тоа ќе биде олеснување за граѓаните на Нов Зеланд, кои се заглавени во странство да можат да се вратат дома

Back to top button
Close
Close