0_Магазин.ПорталАвтомобилиВидеоМагазин

Ново полусамоуправувачко летачко такси на „Виск аеро“

Нагласено е и дека е „дизајниран да ги надмине денешните ригорозни стандарди за безбедност на воздухопловството и можноста за несреќа е 1:1.000.000.000“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close