Општински вестиСкопје

Ново игралиште за кошарка во општина Бутел, градоначалникот Костовски најави уште две нови

Во општина Бутел од денеска е пуштено во употреба новото игралиште за кошарка во училиштето „Св. Климент Охридски“, а ќе може да го користат учениците на основното училиште и жителите на општината.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close