0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Новозаразени 525, пријавени 18 починати, од нив 12 во изминатото деноноќие

Нови 525 случаи на КОВИД-19 од 3858 направени тестирања се  регистрирани во последните 24 часа. Пријавени се 18 починати лица, од кои 12 во изминатото деноноќие, а шест со дијагноза КОВИД-19 од Мој Термин се со датум на смрт во период од 22 август до 19 септември 2021. Во новиот билтен се евидентирани и 449 оздравени пациенти, информира Министерството за здравство.

Back to top button
Close
Close