0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Новозаразени 524, оздравени 565 и девет починати од КОВИД-19 во изминатото деноноќие

Нови 524 случаи на КОВИД-19 од  3126 тестирања, 565 оздравени и девет починати пациенти се регистрирани во изминатите 24 часа. Министерството за здравство информира дека дополнително, согласно Регистарот на умрени лица со дијагноза КОВИД-19 од Мој термин, пријавени се и осум починати лица со датум на смрт од 24 октомври до 13 ноември 2021.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close