0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Новозаразени 412, оздравени 459, починати 12 КОВИД-пациенти во изминатото деноноќие

Нови 412 случаи на КОВИД-19 од  3567 тестирања се регистрирани во последните 24 часа. Оздравени се 459 пациенти, а починале 12 во изминатото деноноќие и дополнително осум пациенти во периодот од  1 септември до 8 октомври 2021 согласно Регистерот на умрени лица со дијагноза КОВИД-19 од Мој Термин, соопшти Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close