Општество

„Новогодишната елка на желби” – хуманитарна кампања на Црвен Крст и „Рамстор Мол“

Традиционално, како и секоја година, 13-ти пат „Рамстор Мол“ во соработка со Црвен Крст на Република Северна Македонија по повод новогодишните празници организира хуманитарна акција за децата сместени во згрижувачки семејства. Хуманитарната акција трае до 27 декември 2021 година, додека пак на 28 и 29 декември годинава на дечињата ќе им бидат доставени посакуваните подароци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close