0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 76 случаи со Ковид-19 и 73 оздравени пациенти

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 1.232 тестови, а регистрирани се 76 нови случаи со КОВИД-19 и 73 оздравни пациенти. Од вкупниот број на позитивни (76), регистрирани се 14 реинфекции.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close