0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 718 случаи на Ковид-19, починати 22 лица

Регистрирани се 718 нови случаи на КОВИД-19 од направени 3.044 тестирања, согласно податоците од Институтот за јавно здравје за последните 24 часа. Регистрирани се 95 реинфекции.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close