0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 557 случаи на Ковид-19, оздравени 572, починаа 28 лица

Во последните 24 часа регистрирани се нови 557 случаи на Ковид-19, од направени 3.885 тестирања. Оздравени се 572 пациенти, а починаа 28 лица, информира Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Back to top button
Close
Close