0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 554 случаи на Ковид-19, оздравени 891, починаа 17 лица

Во последните 24 часа се регистрирани нови 554 случаи на Ковид-19, од направени 4.072 тестирања. Оздравени се 891 пациенти, а пријавени се 17 починати лица, соопшти Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close