0_Македонија.ПорталВидео изјаваМакедонија.СлајдерОпштински вестиСкопје

Нови 50 садници во Аеродром во рамки на Програмата за зелена економија за Западен Балкан

Педесет садници, дрвја од видот каталпа, денеска беа засадени во Рајскиот парк во општина Аеродром за раззеленување на Скопје и како придонес за чист воздух и зачувување на животната средина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close