0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 482 позитивни на Ковид-19, оздравени 230, починати 12 лица

Уште 482 позитивни на Ковид-19 се регистрирани во државава, според податоците на Институтот за јавно здравје  за претходното деноноќие, односно над 10 проценти од направените 4. 151 тест. Оздравени се 280 пациенти, а пријавени се 12 починати лица во изминативе 24 часа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close