0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 444 случаи на Ковид-19, 225 оздравени и осум починати

Од направени 3.210 тестирања, регистрирани се 444 нови случаи на Ковид-19. Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа оздравеле 225 пациенти, а осум лица починале.

Back to top button
Close
Close