0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Нови 436 случаи со КОВИД-19, седум починати, 321 оздравен пациент

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.732 тестирања, а регистрирани се 436 нови случаи со КОВИД-19: Скопје – 203, Битола – 24, Куманово и Кавадарци – по 22, Велес и Штип – по 21, Прилеп – 19, Кочани – 16, Тетово – 12, Пробиштип – 9, Охрид – 8, Неготино и Свети Николе – по 6, Кичево, Крива Паланка и Делчево - по 5, Струмица и Берово - по 4, Гевгелија, Кратово и Дојран – по 3, Гостивар , Радовиш, Ресен, Виница, Валандово и Демир Хисар - по 2, Струга, Крушево и Македонска Каменица – по 1.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close