0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 436 случаи на Ковид-19, петнаесет лица починаа, оздравени 336 пациенти

Во последните 24 часа според податоците од Институтот за јавно здравје, регистрирани се 436 нови случаи на Ковид-19 од 3447 тестирања, 15 лица починаа, додека 336 пациенти се оздравени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close