0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 421 случај на Ковид-19, починати вкупно 13 лица и оздравени 395 пациенти

Во последните 24 часа, регистрирани се 421 случај на коронавирусот од направени 2.900 тестирања, пријавени се вкупно 13 починати, осум во последното деноноќие и плус пет лица од „Мој термин“, починати од 6 до 28 септември. Евидентирани се и  395 оздарвени пациенти, информираат од  Министерството за здравство, повикувајќи се на податоци од Институтот за јавно здравје.

Back to top button
Close
Close