0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 419 заболени од Ковид-19, осум починати, 211 оздравени пациенти

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 3.285 тестирања, а регистрирани се 419 нови случаи со Ковид-19, осум починати и 211 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close