0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 417 ковид-случаи, 329 оздравени и девет починати во изминатото деноноќие

Нови 417 случаи на КОВИД-19 од 2964 тестирања се регистрирани во изминатите 24 часа. Оздравени се 329 пациенти и девет се починати, соопшти Министерството за здравство согласно податоците од Институтот за јавно здравје. Дополнително, пријавено е уште едно починато лице согласно Регистарот на умрени лица со дијагноза КОВИД-19 од Мој термин, со датум на смрт од 24 октомври 2021.

Back to top button
Close
Close