0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 395 заразени, 245 оздравени и 14 починати од КОВИД-19

Во последните 24 часа од 3.595 тестирања регистрирани се 395 нови случаи на КОВИД-19, оздравени се 245 пациенти, а починати се 14 пациенти, пријавени се и седум пациенти преку „Мој термин“ со датум на смрт од 5 септември до 10 октомври годинава, информира Министерството за здравство.

Back to top button
Close
Close