0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 392 случаи на Ковид-19, 20 починати и 339 оздравени

Во изминатите 24 часа регистрирани се 392 нови случаи на Ковид-19, починале 17 лица, а оздравеле 339 пациенти. Дополнително во „Мој термин“ пријавени се уште три починати лица во периодот од 12 до 22 септември, соопшти Министерството за здравство согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close