0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Нови 349 случаи со КОВИД-19, 12 починати, 208 оздравени

Во последните 24 часа се направени 2.754 тестирања, а регистрирани се 349 нови случаи на КОВИД-19. Оздравени се 208 пациенти, а пријавени се 12 починати лица.

Back to top button
Close
Close