0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Нови 342 случаи на КОВИД-19, оздравени 348, починале 7 лица

Во последните 24 часа регистрирани се нови 342 случаи на КОВИД-19, од направени 2.349 тестирања. Оздравени се 348 пациенти, а починале 7 лица, информира  Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close