0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Нови 336 случаи на Ковид-19 од 3.425 тестирања, 17 починати и 222 оздравени

Во последните 24 часа од направени 3.425 тестирања регистрирани се 336 нови случаи на Ковид-19, починале 17 лица, од кои половината се од Скопје и Куманово и оздравеле 222 пациенти, информираат од Министерството за здравство, повикувајќи се на податоци од Институтот за јавно здравје.

Back to top button
Close
Close