0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 333 случаи со Ковид-19, оздравени 309 пациенти, 19 починати

Регистрирани се нови 333 случаи на Ковид-19 од направени 2.547 тестирања, 19 починати, како и 309 оздравени пациенти, информира попладнево Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно здравје за последните 24 часа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close