0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Нови 276 случаи на Ковид-19 од 2.720 тестирања, вкупно 10 починати и 249 оздравени пациенти

Во последните 24 часа, регистрирани се 276 нови  позитивни случаи на САРС КоВ-2од направени 2.720 тестирања, пријавени се вкупно 10 починати лица, пет во изминатото деноноќие и пет преку системот „Миј Термин“ и 249 оздравени пациенти, информира Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close