0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Нови 2269 КОВИД-заразени, 310 се реинфекции

Нови 2269  КОВИД-случаи од  направени 7038 тестови се регистрирани во изминатите 24 часа. Од вкупниот број позитивни, 310 се реинфекции, соопшти вечерва Министерството за здравство. Оздравени се 1420 пациенти, а починати во изминатото деноноќие се 13 лица и дополнително 11 преку Регистарот на умрени лица со дијагноза КОВИД-19 од „Мој термин“, со датум на смрт од 3 до 16 јануари 2022.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close