0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 185 случаи на КОВИД-19, оздравени 523, починати 12 пациенти во изминатото деноноќие

Нови 185 случаи на КОВИД-19 од 1876 тестирања се регистрирани во последните 24 часа, информира Министерството за здравство согласно податоците од Институтот за јавно здравје. Оздравени се 523 пациенти, починати се 12 во изминатото деноноќие и дополнително тројца во периодот 29 септември - 3 октомври 2021.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close