0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 168 случаи со Ковид-19 и 90 оздравени пациенти

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 1.101 тестови, а регистрирани се 168 нови случаи со КОВИД-19 и 90 оздравени пациенти. Од вкупниот број на позитивни (168), регистрирани се 28 реинфекции. Во текот на изминатите 24 часа не е пријавено ниту едно починато лице. Согласно регистарот на умрени лица со дијагноза КОВИД-19 од „Мој Термин“ не се регистрирани починати лица, соопшти Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close