0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Нови 148 КОВИД-позитивни и 45 оздравени во изминатите 24 часа

Нови 148 случаи на КОВИД-19 се регистрирани во изминатите 24 часа од направени 1261 тест, а 40 се реинфекции. Оздравени се 45 пациенти и нема починат во изминатото деноноќие, но  согласно Регистарот на умрени лица со дијагноза КОВИД-19 од „Мој термин“, евидентиран  е 84-годишен пациент од Скопје кој починал на 27 јуни 2022 во болнички услови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close