0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Нови 112 случаи со Ковид-19, починати 12, оздравени 419

Во последните 24 часа направени се 1.726 тестирања, а регистрирани се 112 нови случаи на КОВИД-19. Во Скопје – 82, Кавадарци – 8, Куманово – 6, Прилеп, Битола, Неготино и Крива Паланка – по двајца, Тетово, Велес, Струмица, Кичево, Свети Николе, Ресен, Делчево и Македонска Каменица – по еден.

Back to top button
Close
Close