0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Нови 109 заразени со КОВИД-19, активни на вирусот се 582

Сто и девет нови КОВИД-случаи од 1062 направени тестови се регистрирани во последните 24 часа. Оздравени се 91 пациент, нема пријавено починати лица, соопшти Министерството за здравство согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close