0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 108 случаи на КОВИД-19, оздравени 88 пациенти

Во последните 24 часа беа регистрирани нови 108 случаи на КОВИД-19, од направени 723 тестови, информира Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно здравје. Оздравени се 88 пациенти, а не се пријавени починати лица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close