0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерФудбал

Нови навивачки инциденти во францускиот фудбал

Како што соопшти локалната полиција, група од 50 навивачи на Монпеље на излез од автопат нападнала автобус со приврзаници на гостинскиот клуб Бордо и притоа 16 лица морале да побараат лекарска помош.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close