БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Нови мерки на Кипар за справување со пандемијата

Намалена на шест години старосната граница за задолжителна употреба на маска; рапид тестови еднаш седмично во училиштата; откажување на сите божиќни и новогодишни настани во училиштата, се дел од новите мерки што денеска стапија во сила на Кипар, а беа донесени минатата седмица, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close