Дописници СветСвет

Новиот сој ги исплаши берзите во САД, земјата може да воведе забрана на летови од Јужна Африка

Тргувањата на главните индустриски берзи во САД денеска започнаа со загуби, цените на нафтата паѓаат, а авиокомпаниите најавуваат откажување на летови, откако синоќа стигна веста за новa и опаснa мутација на коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close