БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Новиот словенечки премиер ги избира своите соработници со помош на тестот Галуп

Новиот словенечки премиер Роберт Голоб го користи своето корпоративно искуство за избирање луѓе кои ќе преземат важни функции, па сите парламентарци од неговата партија морале да одговорат на 12 прашања од тестот Галуп, со кој во компаниите се мери ангажираноста и мотивацијата на вработените.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close