0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Извештај на ОН за климата: Нови рекордни нивоа и температури на океаните и на концентрации на штетни гасови во атмосферата во 2021

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш изјави дека глобалниот енергетски систем е скршен и нè носи уште поблизу до климатска катастрофа

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close