СветСвет.Портал

Новиот воен лидер на Буркина Фасо вети враќање во нормалниот уставен поредок кога ќе се исполнат условите

Новиот воен лидер на Буркина Фасо им вети на граѓаните дека ситуацијата ќе се врати во нормална уставна рамка „кога ќе има соодветни услови“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close