0_Магазин.ПорталМагазинСцена

Новиот албум на Кендрик Ламар хит на стрим-платформите

Ламар за овој албум соработуваше со голем број музичари - Би-ел-екст и Аманда Рајфер се појавуваат во песната „Die Hard“, Тејлор Пејџ во „We Cry Together“, а Самер Вокер и Гостфејс Кила во „Purple Hearts“... На албумот има вкупно девет песни.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close