0_Web_АктуелноБалканСвет.ПорталСвет.Слајдер

Новинарка во Турција уапсена поради твит за Ердоган

Турски суд вчера и одреди притвор на познатата новинарка Седеф Кабас, додека го чека судењето за обвиненијата за навреда на турскиот претседател Ердоган и со тоа го прекршила законот според кој досега се гонети десетици илјади луѓе, јави турската Си-Ен-Ен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close