0_МИА Истражува.ПорталИзбраноМИА Истражува

Новата талибанска наредба за покривање на жените: Граѓанки од трет ред

Марсија прашува зошто жените треба да бидат третирани како граѓани од трет ред, ако мажите не можат да го практикуваат исламот и да ги контролираат своите сексуални желби

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close