0_Web_Насловна-слајдерЛинк во живоОпштество

Нова кампања „ЕУ со ТЕБЕ“ фокусирана на Европскиот зелен договор (во живо)

Шефот на Делегацијата на Европската Унија во државава Дејвид Гир и  вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров денеска ќе ја промовираат новата кампања „ЕУ со ТЕБЕ“ фокусирана на Европскиот зелен договор.  Целта на кампањата  е да ја подигне свеста за Европскиот зелен договор и неговата клучна цел - да достигне нето нула емисии на стакленички гасови до 2050 година, со што Европа ќе стане првиот климатски неутрален континент.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close