0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Новата романска малцинска Влада не ја доби довербата од парламентот

Романскиот претседател Клаус Јоханис му го довери мандатот за формирање нова влада на чодерот на партијата УСР, Дачиан Чиолос, откако минатата недела и беше изгласана недоверба на коалициската влада на Флоријан Читу, што траеше само девет месеци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close