ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Новак: Можна е нова голема криза за гас во Европа

Потпретседателот на руската Влада задолжен за енергетски прашања, Александар Новак денеска изјави дека Русија не ја исклучува можност за нова криза со гас во Европа и ја повика Европска Унија на преговори

Back to top button
Close
Close