Оригинални текстови

НМХТ: Обвинителството постапува со предрасуди кон ЛГБТИ заедницата

Националната мрежа против хомофобија и трансфобија (НМХТ) денеска одржа прес конференција и протест за (не)постапувањето на Основното јавното обвинителство за нападите врз ЛГБТИ активистите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close