Политички партии

Николоски: Предвремени избори се потребни час поскоро

Апсолутно мислам дека не зависат предвремените парламентарни избори од почетокот на преговори. Ние сакаме и посакуваме и бараме Македонија да ги почне преговорите со ЕУ, не заради власта туку заради тоа што тоа го заслужуваат граѓаните на Македонија. Од друга страна политичката криза е толку длабока, се посилна станува и економската криза, за жал Македонија се соочува и со национална криза. Така што единственото решение се предвремени парламентарни избори, особено после делитимирањето кое што се случи на власта на минатите локални избори, кои што се случија во октомври месец 2021 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close