Политички партии

Николоски: Почетокот на пристапните преговори зависи од Северна Македонија, а не од ЕУ ниту од Бугарија

Почетокот на преговори со ЕУ, зависи од земјава, а не од Европската Унија и од Бугарија, вели Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ .

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close